dAksari blog

Bank Asya Gerçeği !!!

Merhaba Kardeşlerim,

Bugün sizlere farklı bir konuyu aktarmak istiyorum.

2011 yılının Temmuz ayında ASYA KATILIM Bankası (BANK ASYA) tarafından onaylanmış bir projeden ev aldım ve 81.250 TL finansman desteği kullandım. Ödemeye başlayalı 2 (iki) yıl olmasına bir ay kaldı. Şubeyi arayarak kredimi kapatmak istediğim taktirde ne kadar ödeyeceğimi sordum. Yaklasık 80.000 TL ödemem gerektigini söylediler. Daha sonra ödeme planımı kontrol ettiğimde hiçbir ticari alışverişte yapılamayacak türden bir haksızlığa uğradığımı gördüm. Çünkü hazırlanan ödeme planı müşteri için çok büyük bir haksızlığa yol açmakta idi. Ana para ve kar payı dağılımı ödenen aylık taksitlere eşit oranda dağıtılmamıştır, taksit artışlarında kar payı dogrusal azalırken anaparada radikal değişiklik oluyor.

Bu sebeplerden ötürü finansman desteği geri ödeme planımdaki kar payı ve anapara ödemelerini baştan itibaren adil bir biçimde dağıtarak yeniden düzenlenmesi talebinde bulundum. Önce müşteri hizmetlerine yazdım. Talebim reddedildi. Daha sonra elimde yazılı bir belge olması sebebiyle şubeye iadeli taahhütlü mektup yazarak talebimi yineledim. Ancak şube de talebimi yazılı olarak reddetti. Bankadan faiz indirimi istemedim, taksit değiştirme, vade değiştirme istemedim. Tek isteğim ödeme planının düzeltilmesi idi. Ayrıca refinansman, yani azalan faizlere göre ödeme planının düzeltilmesi işlemini de gerçekleştirmediler.

Yani sizin anlayacağınız bu bankada takıldım kaldım. Bana göre bu banka kesinlikle islami usullere uygun bir banka değildir.

Bu yazıyı yazmamdaki amaç ise takipçilerimi bu konu hakkında bilgilendirmektir.

 

Odeme_Plani_Sayfa_1

 

Odeme_Plani_Sayfa_2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir